BYT01-400RL
Part Number : BYT01-400RL
Manufacturer : STMicroelectronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : BYT01-400RL More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Packaging : Tape & Reel (TR)
Recovery Time : 55 ns
Number of Pins : 2
Forward Voltage : 1.5 V
Max Surge Current : 30 A
Peak Reverse Current : 20 µA
Reverse Recovery Time : 55 ns
Average Rectified Current : 1 A
Min Operating Temperature : -65 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) : 400 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Qty : 713 In Stock
Applications : Wired networking Motor drives Enterprise projectors
Polarity : Standard
Case/Package : DO-15
Current Rating : 1 A
Output Current : 1 A
Reverse Voltage : 400 V
Voltage Rating (DC) : 400 V
Element Configuration : Single
Max Reverse Voltage (DC) : 400 V
Max Operating Temperature : 150 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current : 30 A