MBR1645HE3/45
Part Number : MBR1645HE3/45
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : MBR1645HE3/45 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Number of Pins : 2
Forward Voltage : 630 mV
Peak Reverse Current : 200 µA
Max Reverse Voltage (DC) : 45 V
Max Operating Temperature : 150 °C
Max Reverse Leakage Current : 200 µA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) : 45 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Qty : 904 In Stock
Case/Package : TO-220-3
Forward Current : 16 A
Max Surge Current : 150 A
Element Configuration : Single
Average Rectified Current : 16 A
Min Operating Temperature : -65 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current : 150 A